مطالعه عالی در 8 مرحله

مطالعه عالی

مطالعه عالی در ۸ مرحله به فهرست کتاب مراجعه کنید و چند دقیقه آن را مطالعه کنید هدف آمادگی ذهنی جهت برآوردن اهداف مراحل بعدی است.

مطالعه عالی در ۸ مرحله✴️

۱) مطالعه اولیه کل کتاب

به فهرست کتاب مراجعه کنید و چند دقیقه آن را مطالعه کنید و سپس 2 تا 3 دقیقه تیترهای اصلی کتاب و شکل های آن را از نظر بگذرانید. در این مرحله هدف آمادگی ذهنی جهت برآوردن اهداف مراحل بعدی است.

۲- مطالعه اولیه هر فصل از کتاب

از ابتدای فصل شروع می کنیم و فقط تیتر قسمت های مختلف آن فصل ،نتیجه گیری و پرسش های پایان فصل را مطالعه می کنیم هنوز هم دنبال حفظ کردن یا فراگیری نکات درسی نیستیم. این کار هم برای هر فصل حداکثر 5 دقیقه زمان می خواهد.

۳- طرح کردن سوالات ذهنی

اگر مرحله دوم را خوب انجام داده باشید ابهاماتی در ذهن شما شکل گرفته است که باید این موارد مبهم را برای مطالعه عالی تکمیل و رفع کنید.این کار باعث می شود ذهن شما مرتبا در متن به دنبال پاسخ سوالات باشد و به همین دلیل و به همین دلیل تمرکز و بازده مطالعه شما بسیار افزایش می یابد.

۴- مطالعه اصلی

در این مرحله هدف یادگیری مطالب درسی است.
یادداشت نکات کلیدی .در این مرحله اگر به موردی برخوردید که برایتان سوال بود مکان سوال را نشانه گذاری کنید.
محدود کردن زمان مطالعه، به افزایش حوصله و سرعت مطالعه بسیار کمک می کند از ابتدای مطالعه کاغذی کنار دست خود قرار دهید و آنچه را برداشت می کنید تیتروار بر روی آن بنویسید.

۵- بازنگری

در این مرحله به علامت های ؟ که در مرحله قبل گذاشتید با حوصله و بررسی دقیق پاسخ دهید.

۶- طرح شبکه ای مغز

در این مرحله یک تصویر نموداری از مباحث مطالعه شده تهیه کنید.از طرح های شبکه ای مغز می توانید برای مرور و رجوع به مطالب نیز استفاده کنید .استفاده از این طرح های شبکه ای ،جعبه لایتنر و یا هر روش خلاصه نویسی دیگر به مطالعه عالی و یادگیری بهتر شما کمک می کند.

۷- تفکر و امتحان

از طرحی که کشیده اید سوالاتی را به طور شفاهی برای خودتان پیدا کنید. اطمینان پیدا کنید که موارد ذکر شده در طرح را به خوبی فرا گرفته اید. برای تثبیت آموخته هایتان طرح را چندبار در ذهن خود مرور کنید.

۸- مرور

زمان مرور به صورت زیر خواهد بود
🔻همان روز
🔻 یک روز بعد
🔻یک هفته بعد
🔻یک ماه بعد
🔻چهارماه بعد

هنگام مرور درس حتما از طرح های شبکه ای استفاده کنید و درصورت لزوم برای یادآوری مفاهیم کتاب یا جزوه آن فصل را مطالعه کنید.

مطالعه عالی در 8 مرحله

اردوی مطالعاتی نوروزی دانش آموزان پایه دوازدهم نوروز 1402

6 روش برای مطالعه درسی که دوست ندارید

مقالات و نشریه‌های مجموعه مدارس سلام

وسواس مطالعه ، آفتی در کمین دانش آموزان

آیا بارها و بارها یک مطلب را مطالعه می‌کنید؟ آیا همش نگرانید که مطالب مطالعه شده را فراموش کنید؟ آیا وقت مطالعه استرس

دارید و نگرانید؟ آیا با وجود بارها مطالعه، مطالب از ذهن‌تان پاک می‌شوند؟ اگر جواب‌تان مثبت است، باید بگوییم شما دچار

برگزاری لیگ مسابقات فوتسال سلام

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.
جهت دریافت اطلاعیه ها و اخبار مجموعه مدارس سلام شماره تماس یا ایمیل تان را وارد کنید